Firma Servier finalizuje przejęcie działu onkologicznego Shire

31.08.2018

 

Paryż (Francja) – Niezależna międzynarodowa firma farmaceutyczna Servier poinformowała o sfinalizowaniu ogłoszonego wcześniej nabycia działu onkologicznego firmy Shire, po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych. Dzięki tej transakcji o wartości 2,4 mld USD, Servier uzyska bezpośrednią obecność komercyjną w Stanach Zjednoczonych oraz wzmocni portfolio dostępnych leków onkologicznych w krajach, gdzie Grupa jest już obecna.

Firma Servier nabyła dział onkologiczny Shire, który obejmuje dwa wprowadzone już do obrotu produkty lecznicze: ONCASPAR®[1] i ONIVYDE®[2] oraz dwa preparaty immunoonkologiczne w fazie rozwoju.

Obecne przejęcie to ważny krok w kierunku realizacji ambicji Grupy Servier – oświadczył Olivier Laureau, prezes Servier. – Oznacza rozpoczęcie przez Servier działalności komercyjnej w Stanach Zjednoczonych, które są największym rynkiem farmaceutycznym na świecie, a także znaczące wzmocnienie portfolio leków onkologicznych Grupy. To część dwukierunkowej strategii Servier, która zakłada leczenie rosnącej liczby pacjentów na całym świecie lekami innowacyjnymi oraz osiągnięcie znaczącej globalnej pozycji w onkologii.

W Stanach Zjednoczonych, dystrybucją produktów leczniczych Servier zajmie się nowo utworzona spółka zależna Grupy: Servier Pharmaceuticals LLC z siedzibą w Bostonie, zatrudniająca 80 osób, w tym pracowników, którzy przeszli do Servier z Shire. Firmą Servier Pharmaceuticals pokieruje David K. Lee, który wcześniej odpowiadał za dział chorób genetycznych i onkologicznych firmy Shire. Servier Pharmaceuticals będzie nadal oferować w Stanach Zjednoczonych preparat ONCASPAR®. Przed nową spółką zależną postawiono dwa cele: osiągnięcie silnej pozycji komercyjnej w USA w oparciu o istniejące produkty lecznicze Servier oraz wzbogacenie portfolio o nowe, już zarejestrowane bądź bliskie wprowadzenia na rynek leki innowacyjne – zgodnie ze strategią Grupy.

Poza Stanami Zjednoczonymi, w międzynarodowej strukturze organizacyjnej Servier znajdzie miejsce około 75 pracowników Shire, którzy będą się nadal zajmować sprzedażą preparatów ONCASPAR® i ONIVYDE® zgodnie z miejscowymi wymogami.

Obecne przejęcie to dla firmy Servier kolejny krok w kierunku realizacji strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji globalnej firmy biofarmaceutycznej.

 

Informacje o firmie Servier

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Firma jest szeroko obecna na arenie międzynarodowej, zatrudniając łącznie 21 700 osób w 149 krajach świata. W 2017 roku jej przychody wyniosły 4,152 mld EUR. Grupa jest całkowicie niezależna, co pozwala jej inwestować 25% przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków odtwórczych) w badania naukowe, a całość zysków w rozwój przedsiębiorstwa. Rozwój Servier opiera się na stałym dążeniu do innowacji w pięciu kluczowych dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, nowotwory i cukrzyca, a także działalności w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych. Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia.

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.servier.com.


Kontakt dla prasy

Sonia MARQUES:       media@servier.com, tel.: +33-(0)1-5572-4021/+33-(0)7-8428-7613
Karine BOUSSEAU:     media@servier.com, tel.: +33-(0)1-5572-6037
[1] ONCASPAR® (pegaspargaza). Firma Servier posiada prawa do preparatu Oncaspar we wszystkich krajach świata.

[2] ONIVYDE® (irynotekan w pegylowanych liposomach). Firma Servier posiada prawa do preparatu Onivyde poza Stanami Zjednoczonymi i Tajwanem.