Francuscy studenci prestiżowego Uniwersytetu Paris-Dauphine gościnnie w polskim zakładzie produkcyjnym ANPHARM SA

15.05.2015

15 maja 2015 roku w Warszawie Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Anpharm S.A., którego właścicielem jest francuska firma Servier, gościło 51 studentów kierunku Zarządzania oraz International Business prestiżowego Uniwersytetu Paris-Dauphine we Francji. Inicjatorem spotkania była Ambasada Francji w Polsce, która wskazała PF Anpharm S.A. jako atrakcyjnego na rynku polskim producenta leków.

W trakcie trwającego blisko 4 godziny spotkania, francuscy studenci mieli okazję zapoznać się z przeglądem działalności przemysłowej na tle biznesu farmaceutycznego oraz poznać praktyczne strony produkcji leków podczas zwiedzania fabryki Anpharm oraz nowoczesnych linii produkcyjnych. Była to również okazja do licznych dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat rynku farmaceutycznego w Polsce oraz na świecie, a także długoletniego procesu badań i wytwarzania produktów leczniczych.

Co roku, Uniwersytet Paris-Dauphine organizuje w jednym z krajów europejskich, wizytę studyjną dla studentów kierunku Zarządzania oraz International Business, mających już 5 lat doświadczenia zawodowego. Ma ona na celu umożliwić poznanie innych kultur oraz perspektyw ekonomicznych i biznesowych.

W ramach wizyty w Polsce studenci mieli okazję spotkać się z przedstawicielami francuskich i polskich przedsiębiorstw oraz osobistościami życia politycznego i społecznego.

„Zakład produkcyjny Anpharm jest dla francuskich i międzynarodowych firm przykładem dynamizmu ekonomicznego w Polsce. Anpharm jest także jednym z największych zakładów produkcyjnych w okolicach Warszawy. Wybraliśmy firmę Servier, aby pokazać studentom Uniwersytetu Paris-Dauphine, że Polska jest wyjątkowym terenem rozwoju dla prestiżowych firm francuskich” – powiedział Sébastien Reymond, Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej.

Zakład produkcyjny PF Anpharm S.A. jest obecnie czwartym co do wielkości zakładem wytwórczym firmy Servier na świecie. Lokalizacja zakładu produkcyjnego na terenie naszego kraju znacznie ułatwia podmiotom należącym do Grupy zapewnienie dostępności produktów leczniczych dla polskich pacjentów. Tym bardziej, że zdecydowana większość produktów Servier dostarczana na rynek polski (jest to 99% produktów) wytwarzana jest właśnie na warszawskiej Białołęce. Obecnie na eksport do 8 krajów Unii Europejskiej, w tym do  Francji, a także do Serbii przeznaczane jest ok. 38% produkcji PF Anpharm.

Od ponad 20 lat PF Anpharm prowadzi działalność produkcyjną, która jest przedmiotem ciągłych inwestycji firmy Servier. Tylko w ostatnich latach zrealizowano m.in. inwestycje zmierzające do dywersyfikacji oraz zwiększenia elastyczności produkcji PF Anpharm, co skutkowało uruchomieniem dwóch nowych linii produkcyjnych, dzięki którym rozwinął się także eksport leków produkowanych w Warszawie.