IX edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji - 2015

15.01.2015

DEPRESJĘ MOŻNA WYLECZYĆ

IX edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji

 

W CAŁEJ WARSZAWIE ZAKWITŁY STOKROTKI!
SYMBOL SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI  NA DEPRESJĘ.

14 stycznia, o godzinie 12:30 w Warszawie odbył się happening teatru ulicznego ze specjalnym udziałem Mikołaja Roznerskiego, Ambasadora kampanii Forum Przeciw Depresji. Spektakl uliczny był wyrazem wsparcia dla osób chorujących na depresję. Zainteresowani przechodnie mogli otrzymać materiały edukacyjne i symboliczne stokrotki. „Wspieram działania kampanii, ponieważ los osób chorych na depresję nie jest mi obojętny. Swoją postawą chcę zamanifestować solidarność z chorymi. Zachęcam wszystkich do rozejrzenia się wokoło – może pośród Was jest osoba, która potrzebuje pomocy.”– powiedział Mikołaj Roznerski, Ambasador kampanii Forum Przeciw Depresji.

ANTYDEPRESYJNY TELEFON FORUM PRZECIW DEPRESJI

22 594 91 00

14 stycznia po raz pierwszy uruchomiony został Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji.  „Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji czynny będzie przez cały rok,  w środy i czwartki w godzinach 17:00 – 19:00mówi Katarzyna Urbańska, Dyrektor ds. Komunikacji Servier Polska. Telefon dedykowany jest wszystkim, którzy potrzebują konsultacji, pomocy, wsparcia. Otwarcie specjalnej linii jest dla nas szczególnie ważne. Wiele osób wciąż wstydzi się choroby i boi się wykonać pierwszy krok. Jesteśmy po to, aby pomóc przełamać tabu i umożliwić kontakt ze specjalistą”.

FORUM PRZECIW DEPRESJI W PIGUŁCE:

Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej Forum Przeciw Depresji zapraszają:

 • do konsultacji ze specjalistami pod wybranymi numerami telefonów:
 • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00, czynny
  w środy i czwartki w godzinach 17:00 – 19:00
 • Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA 22 654 40 41, czynny
  w
   poniedziałki w godzinach od 17:00 – 20:00
 • do zapoznania się z nową odsłoną strony internetowej www.forumprzeciwdepresji.pl, na której znajdują się informacje o objawach, przebiegu i sposobach leczenia depresji.

NOWOŚCI NA STRONIE!

 • Zakładka „Gdzie szukać pomocy” -  to miejsce, gdzie znajdują się:

Mapa Punktów Pomocy - unikatowa, ogólnopolska baza kontaktów do Poradni Zdrowia Psychicznego, Przychodni, w których  przyjmują lekarze psychiatrzy, Szpitali z Oddziałami Psychiatrycznymi, a także prywatnych gabinetów lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii.

Ważne Telefony Antydepresyjne -  numery telefonów oraz ogólnopolskie infolinie, pod którymi osoby z depresją, zaburzeniami psychicznymi czy ofiary przemocy mogą uzyskać wsparcie.

 • Zakładka „Forum pod opieką lekarza specjalisty” - to miejsce, gdzie można uzyskać poradę bądź odpowiedź na nurtujące pytania. Moderatorem forum jest lekarz psychiatra.

Dodatkowo na stronie internetowej można zapoznać się z aktualnościami i szczegółowymi informacjami dotyczącymi bieżącej edycji kampanii.

 • do odwiedzenia profilu kampanii na Facebook’u - www.facebook.com/Forum Przeciw Depresji, na którym można śledzić aktywności odbywające się w ramach tegorocznej edycji, a także zapoznać się z doniesieniami naukowymi, poradami i artykułami dotyczącymi depresji.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

W ramach IX edycji akcji, 23 lutego 2015 roku, podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, odbędzie się Dzień Otwarty Forum Przeciw Depresji. Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych, a także wziąć udział w otwartych specjalistycznych wykładach. Szczegóły dotyczące Dnia Otwartego już wkrótce będą dostępne na stronie kampanii oraz profilu na Facebook’u.

***

Kampania Forum Przeciw Depresji organizowana jest od 2007 roku przez firmę Servier Polska we współpracy z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to chwilowy stan, ale choroba, która wymaga leczenia. Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.

 

www.forumprzeciwdepresji.pl

www.facebook.com/ForumPrzeciwDepresji

 

Źródła:

 „DEPRESSION: A Global Crisis” World Mental Health Day, October 10 2012.