Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska, uhonorowana tytułem Ambasadora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

15.10.2018

8 października, podczas inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, honorowy tytuł Ambasadora uczelni otrzymała Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska. Wyróżnienie, przyznane dopiero po raz drugi w historii, jest wyrazem uznania dla absolwentów, którzy odnieśli sukces zawodowy i wyrazem wdzięczności za promocję dobrego imienia gdańskiej Alma Mater.

Jak podkreślił rektor uczelni, profesor Marcin Gruchała, kształcenie w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym stanowi solidną podstawę dla pracy zawodowej, łącząc wiedzą z wysokim poziomem umiejętności praktycznych. Zdaniem prof. Gruchały wielu spośród absolwentów odnosi sukcesy zarówno w Polsce jak i za granicą. Część z nich ma jednak szczególne zasługi, aktywnie promując uczelnię w swej codziennej pracy. Takich absolwentów uczelnia szczególnie docenia i pragnie nagradzać przyznając im honorowy tytuł Ambasadora GUMed.

Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Joanna Drewla uzyskała także tytuł Master of Business Administration University of Calgary. Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z firmą Servier. W 2007 r. rozpoczęła pracę w centrali firmy w Paryżu, a następnie pracowała w Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie. W 2009 r. objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Servier w Bułgarii, a 3 lata później na Słowacji. Od lipca 2014 r.  zarządza polską filią Servier.

 

Fot. Wręczenie nagrody. Na zdjęciu: Joanna Drewla i Rektor GUMed Prof. dr. hab. Marcin Gruchała