Przełomowe osiągnięcie we współpracy firmy Servier i Cellectis w rozwoju dwóch potencjalnych leków nowej generacji w terapii guzów litych

09.07.2015

 

Firma Servier i biofarmaceutyczna firma Cellectis poinformowały o przełomowym osiągnięciu w przedklinicznym rozwoju dwóch potencjalnych leków nowej generacji w terapii guzów litych, prowadzonym we współpracy z firmą Servier.

Firma Cellectis specjalizuje się w inżynierii genomu i stosuje opracowane przez siebie techniki do rozwijania produktów do adoptywnej immunoterapii nowotworów (wykorzystujących najlepsze w swojej klasie komórki typu CAR-T).

Współpraca, która rozpoczęła się w lutym 2014 roku, obejmuje badania, rozwój i ewentualne wprowadzenie do obrotu sześciu potencjalnych leków do terapii białaczki i guzów litych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektywności tego sojuszu, który pozwolił nam przyspieszyć badania w obszarze terapii guzów litych – stwierdził dr Mathieu Simon, wiceprezes zarządzający i dyrektor generalny Cellectis.

Wierzymy, że immunoterapia radykalnie zmieni sposób leczenia nowotworów przerzutowych. Celem Servier jest udostępnienie tych nowych metod leczenia jak największej liczbie pacjentów onkologicznych – stwierdził dr Jean-Pierre Abastado, dyrektor ds. innowacji klinicznych w onkologii w firmie Servier.

 

Informacje o firmie Cellectis

Cellectis to firma biofarmaceutyczna prowadząca badania przedkliniczne nad rozwojem immunoterapii wykorzystujących komórki CAR-T (UCART), uzyskane metodami inżynierii genomu. Misją firmy jest rozwijanie terapii przeciwnowotworowych nowej generacji w oparciu o zmodyfikowane genetycznie limfocyty typu T. W pracach nad immunoterapiami nowej generacji Cellectis wykorzystuje piętnastoletnie doświadczenie w inżynierii genomu, obejmujące nukleazy TALEN® (flagowe produkty firmy) i meganukleazy, a także pionierską technikę elektroporacji PulseAgile. Techniki CAR polegają na celowaniu w antygeny, które ulegają ekspresji na powierzchni komórek.

Cellectis wykorzystuje pionierskie metody inżynierii genomu, przyczyniające się do rozwoju nauk biologicznych, do tworzenia innowacyjnych produktów w wielu obszarach, z przeznaczeniem dla różnych rynków. Akcje Cellectis S.A. są notowane na rynku globalnym giełdy NASDAQ (oznaczenie: CLLS) oraz na rynku Alternext giełdy nowojorskiej (oznaczenie: ALCLS).

Dodatkowe informacje o firmie Cellectis znajdują się na stronie internetowej www.cellectis.com.

TALEN® to zastrzeżony znak towarowy Grupy Cellectis.

 

 

 

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt :

Dział Komunikacji firmy Servier
tel.: +33 1 5572 6037
e-mail: presse@servier.fr

www.servier.com

Kontakt dla mediów:

Jennifer Moore, dyrektor ds. komunikacji
tel.: 917-580-1088
e-mail: media@cellectis.com

BMC Communications
Brad Miles
tel.: 646-513-3125
e-mail: bmiles@bmccommunications.com

Kontakt dla inwestorów:

Simon Harnest, wiceprezes ds. finansów i relacji z inwestorami
tel.: 646-385-9008
e-mail: simon.harnest@cellectis.com