Servier przejmuje Symphogen - wiodącą duńską spółkę biotechnologiczną

07.04.2020

  • Przejęcie technologii nowej generacji i projektów badawczych Symphogen w obszarze przeciwciał monoklonalnych zwiększy potencjał badawczo-rozwojowy Servier
  • Symphogen stanie się centrum doskonałości Servier dla badań nad przeciwciałami monoklonalnymi
  • Kolejny krok w kierunku osiągnięcia przez Servier silnej pozycji w onkologii

 

Firma Servier poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy zakupu spółki Symphogen A/S, będącej liderem w zakresie odkrywania przeciwciał terapeutycznych. Transakcja wzmocni potencjał Servier w obszarze badań i rozwoju w obszarze onkologii i immunoonkologii. Umożliwi także pełniejsze wykorzystanie stworzonej przez Symphogen platformy do odkrywania i wczesnego rozwoju przeciwciał.

Zgodnie z postanowieniami umowy, realizowane przez Symphogen projekty badawcze w onkologii i immunoonkologii oraz opracowana przez tę spółkę platforma technologiczna do odkrywania i rozwoju przeciwciał monoklonalnych, staną się wyłączną własnością Servier.

Po sfinalizowaniu przejęcia, Symphogen stanie się centrum doskonałości Servier dla obszaru terapeutycznego związanego z wykorzystaniem przeciwciał monoklonalnych. Symphogen pozostanie odrębną spółką w ramach Grupy Servier, z siedzibą w Ballerup (w Danii), kontynuując działalność w oparciu o obecną, doświadczoną kadrę pracowniczą.

Nabycie spółki Symphogen to dla Servier ważny krok w kierunku realizacji strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie uznanej pozycji w onkologii. Terapie wykorzystujące przeciwciała monoklonalne pozostają jedną z kluczowych opcji terapeutycznych w onkologii i immunoonkologii, a przejęcie znaczącego potencjału Symphogen w zakresie badań istotnie poszerzy nasze możliwości badawcze w onkologii i innych obszarach terapeutycznych, w jakich się specjalizujemy. Naszym celem pozostaje zapewnienie ratujących życie terapii jak największej liczbie pacjentów na całym świecie – stwierdził Olivier Laureau, prezes firmy Servier. – Bardzo się cieszymy, że wraz z zamknięciem transakcji powitamy Symphogen w Grupie Servier.

Strategiczna współpraca Servier i Symphogen w obszarze immunoonkologii trwa już od ponad dwóch lat.

Ta transakcja to kamień milowy dla firmy Symphogen i jej właścicieli, gdyż potwierdza jakość naszego portfolio onkologicznego i atrakcyjność naszych technologii w obszarze przeciwciał monoklonalnych. Nasza dotychczasowa współpraca strategiczna z Servier dowiodła, że obie firmy świetnie do siebie przystają. Jestem przekonany, że dzięki swojej pozycji firma Servier będzie w stanie jeszcze bardziej rozwinąć potencjał Symphogen – oświadczył Bernhard Ehmer, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Symphogen.

Żadna ze stron nie podała całkowitej kwoty transakcji.

 

Informacje o firmie Servier

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Firma jest szeroko obecna na arenie międzynarodowej, zatrudniając łącznie 22 tys. osób w 149 krajach świata. W 2019 roku jej przychody wyniosły 4,6 mld EUR. Grupa jest całkowicie niezależna, co pozwala jej co roku inwestować 25% przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków oryginalnych) w badania naukowe oraz przeznaczać całość zysków na cele rozwojowe. Rozwój Servier opiera się na stałym dążeniu do innowacji w pięciu kluczowych dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, choroby neurodegeneracyjne, nowotwory i cukrzyca, a także działalności w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych. Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.servier.com.

Zapraszamy również do obserwowania firmy Servier
w mediach społecznościowych:

https://www.linkedin.com/company/servier/

https://www.facebook.com/Servier/

https://twitter.com/servier?lang=fr

 

  

Kontakt dla prasy:

Sonia Marques:                   presse@servier.com, Tel. +33-(0)1-5572-4021/+33-(0)7-8428-7613

Jean-Clément Vergeau:    presse@servier.com, Tel. +33-(0)1-554-616 / +33-6-7956-7596

 

Informacje o firmie Symphogen

Symphogen to prywatna firma biotechnologiczna, która specjalizuje się w onkologii i immunoonkologii. Firma dysponuje skutecznymi metodami odkrywania i badania przeciwciał, wspartymi przez kompleksowe zaplecze do realizowania wczesnych faz rozwoju. Wykorzystywane przez Symphogen technologie pozwalają uzyskać przeciwciała o wyjątkowych właściwościach, będące pierwszymi lub najlepszymi w swojej klasie. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.symphogen.com.

Kontakt dla prasy:

Martin Olin, Dyrektor Generalny:     mol@symphogen.com, Tel. +45-4021-8532