Servier wprowadza PILL PRO - jedyną taką aplikację, która przypomina o wzięciu leków i daje pacjentom większą kontrolę nad leczeniem

2014-05-05

 

5 maja 2014 roku w  Suresnes we Francji firma Servier ogłosiła wprowadzenie PILL PRO - aplikacji alarmowej na telefony komórkowe, przypominającej pacjentom o wzięciu leków o określonej porze. Dzięki temu pacjenci zyskają większą kontrolę nad leczeniem, co przyniesie konkretne korzyści w jakości ich leczenia. Aplikacji mogą używać wszyscy – jest również idealna nawet dla najstarszych pacjentów.

 

Wśród czynników mających największy wpływ na skuteczność leczenia jest przestrzeganie przez pacjenta zaleceń terapeutycznych lekarza.

 

Rola firm branży farmaceutycznej nie polega wyłącznie na prowadzeniu badań, opracowywaniu nowych leków i ich produkcji. Odpowiedzialność firm farmaceutycznych jest szersza i obejmuje także dbanie o to, aby leki były dostarczane pacjentom i przyjmowane przez nich w jak najlepszych warunkach, tak aby mogli w pełni korzystać ze skuteczności leku.

 

Stworzono już wiele takich aplikacji na telefony komórkowe, ale często są one trudne w obsłudze. Starszym pacjentom, którym najczęściej przepisuje się wiele leków, korzystanie z technologii cyfrowych sprawia trudności. Należy zatem dołożyć szczególnych starań, by interfejs aplikacji był bardziej przyjazny również dla starszych użytkowników.

 

- Dążyliśmy do tego, by w prosty sposób odpowiedzieć na oczywistą potrzebę. Opracowując Pill Pro, chcieliśmy stworzyć aplikację, która pomagałaby wszystkim, nawet najstarszym pacjentom, przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leków - wyjaśnia Olivier Gryson, szef Działu Komunikacji Elektronicznej w firmie Servier.

 

Pill Pro jest aplikacją na smartfony z systemem Android oraz na telefony Apple. Jest dostępna bezpłatnie w ponad dziesięciu językach.