Dwie nasze spółki: Servier Polska i Servier Polska Services uzyskały wyjątkowe wyróżnienie i miejsce w rankingu Diamenty Forbes 2022. To wyraz uznania i potwierdzenie, że obie spółki w ostatnich trzech latach szybko zwiększały swoją wartość.

Zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce zostało opracowane już po raz czternasty przez firmę Dun & Bradstreet Poland we współpracy z redakcją „Forbes”.  

Lista Diamentów Forbesa opracowana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową. Wywiadownia Dun & Bradstreet Sp. z o.o. zbiera dane, a na ich podstawie tworzy bazy przedsiębiorstw, którym przyznała pozytywny rating wiarygodności. Firmy muszą być rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA) i mieć wysoką płynność bieżącą. Firmy spełniające te warunki muszą również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Do wyceny Diamentów Forbesa 2022 wykorzystane są oficjalne dane z lat 2016-2020 m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje

Po raz pierwszy w historii konkursu, blisko 15 tys. przedsiębiorstw znalazło się na liście kandydatów do tytułu Diamentu Forbesa. Po koniecznych weryfikacjach na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-proc. i większym wzrostem wartości.