W dniu 20 czerwca 2023 roku, podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację MY PACJENCI, firma Servier została wyróżniona prestiżowym tytułem LIDERA PACJENTOCENTRYZMU 2022. Przyznając po raz pierwszy w historii konkursu nagrodę imienia Ewy Borek Kapituła Programu doceniała dwie dekady realizacji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla Serca.

W imieniu całego zespołu, który stoi za sukcesem kampanii, dyplom za wkład firmy Servier w dziedzinie opieki pacjentocentrycznej, odebrała Katarzyna Urbańska, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Servier Polska.

Przez ostatnie 20 lat kampania Servier dla Serca nieustannie angażuje się w poprawę zdrowia Polaków, kładąc nacisk na korzyści wynikające z dobrych nawyków i edukując w zakresie czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego oraz ich powiązań z zagrożeniami zdrowotnymi. Kampania wspiera także znaczenie badań profilaktycznych i propaguje szeroko pojęty zdrowy styl życia.

Program Servier dla Serca od samego początku był przedsięwzięciem profilaktyczno-edukacyjnym dostępnym bezpłatnie dla pacjentów, widocznym zarówno w mediach, jak i na ulicach miast. Dzięki Mobilnej Kardiologicznej Poradni Servier do 2023 roku ponad 50 500 pacjentów z ponad 120 miast w Polsce skorzystało z darmowych badań profilaktycznych. Ponadto, podczas różnych wydarzeń, rozdano ponad 200 000 materiałów edukacyjnych.

Dzięki konsekwentnej realizacji kampania Servier dla Serca zdobyła uznanie społeczne i jest wspierana przez liczne uznane towarzystwa naukowe w Polsce, takie jak Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Polskie Towarzystwo Lekarskie oraz Polskie Forum Profilaktyki. Ponadto, za swoje zaangażowanie w promowanie prozdrowotnych zachowań i profilaktykę chorób układu krążenia, kampania została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Złotym Otisem z Diamentami, Prix Galien oraz Sukcesem Roku w Ochronie Zdrowia. Przyjęcie tytułu LIDERA PACJENTOCENTRYZMU stanowi dla naszej firmy ogromny zaszczyt. Dziękujemy za to wyróżnienie i za docenienie naszych działań na rzecz pacjentów. To także ważna rocznica dla nas. Cieszymy się, że wspólnie z organizacjami pacjentów, ekspertami oraz reprezentantami mediów możemy celebrować 20 lat wdrażania naszej misji, która wciąż ma pozytywny wpływ na zdrowie społeczeństwa.