Wierzymy, że poprzez budowanie społecznej świadomości na temat czynników ryzyka oraz podejmowanie działań profilaktycznych można zahamować wzrastającą zachorowalność i śmiertelność z powodu wielu chorób. Organizując od dwóch dekad ogólnopolską kampanię społeczną “Servier dla Serca”, korzystamy z wiedzy, a także ze wsparcia ekspertów. Stawiamy też na praktyczne rozwiązania, dzięki którym chcemy ułatwiać dostęp do profilaktyki i realnie wpływać na nawyki zdrowotne Polaków. Sami też chcemy dawać dobry przykład.

Z potrzeby działania narodził się pomysł ustanowienia Rekordu Guinnessa w kategorii: „Największa liczba osób mierzących jednocześnie ciśnienie tętnicze”. Wpisuje się on w cele kampanii profilaktycznej “Servier dla Serca” i pozwala nam, zespołowi firmy Servier, występować razem w dobrym celu.

Całość wydarzenia została pieczołowicie przygotowana zgodnie z wymogami komisji orzekającej o rekordzie – akcja pomiaru była nagrywana, a wszyscy uczestnicy dokładnie policzeni. Każdy przeszedł instruktaż postępowania i… otrzymał słowo wsparcia od gościa specjalnego – Piotra Gruszki! Trener i były kapitan polskiej reprezentacji w siatkówce, rekordzista w liczbie rozegranych spotkań w reprezentacji Polski, przez cały czas był dostępny dla uczestników i gorąco im kibicował.

Nadciśnienie tętnicze jest najważniejszym modyfikowalnym czynnikiem ryzyka chorób układu krążenia. Nieleczone, prowadzi do chorób układu krążenia, także do zawału i udaru. Rocznie z powodu choroby umiera przedwcześnie 10 milionów ludzi na świecie, a połowa chorych nawet nie wie, że cierpi na zbyt wysokie ciśnienie. Dlatego warto badać siebie oraz zadbać o regularne badania – swoje i bliskich.

Pamiętaj, że:

  • badanie ciśnienia tętniczego krwi jest proste, bezbolesne i dostępne. 
  • tylko wykonując je możesz się dowiedzieć, czy Twoje wartości ciśnienia tętniczego krwi są prawidłowe.
  • zawsze możesz zmierzyć ciśnienie u swojego lekarza rodzinnego lub w najbliższej aptece. 

Śledź nasz profil na FB, by wiedzieć, czy udało nam się uzyskać certyfikat potwierdzający osiągnięcie rekordu i zapisać się na kartach historii!