Kampania edukacyjna Servier dla Serca została uhonorowana prestiżową Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2023 za 20 lat prowadzenia konsekwentnych działań edukacyjnych i profilaktycznych.

Nagrodę wdzięczności za inspirowanie postaw prozdrowotnych wśród Polaków odebrała Katarzyna Urbańska, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Servier Polska, podczas uroczystej gali wręczenia statuetek, organizowanej 25 kwietnia 2023 w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

„Dwie dekady temu świadomość zdrowotna Polaków na temat czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i profilaktyki w tym obszarze była zdecydowanie niewystarczająca. Wyruszając w trasę po Polsce Mobilną Poradnią Kardiologiczną Servier, chcieliśmy to zmienić. Nasz Kardiobus był czymś zupełnie nowym – wcześniej nie było wiele podobnych aktywności. Przez lata edukowaliśmy i zachęcaliśmy do profilaktyki (…). Stawialiśmy na jakość i jak najlepsze merytoryczne przygotowanie kampanii. Oferowaliśmy bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Docieraliśmy do dużych miast i małych miejscowości – co było naszym marzeniem. Dziś kampania jest marką samą w sobie. Stoi za tym konsekwencja – dwie dekady regularnych aktywności, a także ogólnopolski zasięg” – podkreśla Katarzyna Urbańska.

Wyróżniona kampania „Servier dla Serca” to prawdziwy unikat wśród ogólnopolskich akcji profilaktycznych. Jej podstawowym celem jest edukacja w zakresie czynników ryzyka chorób układu krążenia oraz wynikających z nich zagrożeń, a także podkreślanie roli i promowanie badań profilaktycznych. Za efektami kampanii stoją liczby.

Przez 20 lat odwiedziliśmy ponad 120 miast, wiele z nich kilkukrotnie. Przebadaliśmy blisko 50,5 tysiąca pacjentów, wśród których ponad 40% miało podwyższoną wartość ciśnienia tętniczego lub nieprawidłowe stężenie cholesterolu. Niektórzy z nich po raz pierwszy wtedy zostali zdiagnozowani lub zdali sobie sprawę, jak ważne jest bezkompromisowe stosowanie się do zaleceń lekarskich” – wylicza Ewa Ciepałowicz, Kierownik ds. CSR i Komunikacji Wewnętrznej Servier Polska, przedstawiciel organizatora kampanii.

Nagroda Złoty OTIS to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez grupę ekspertów i członków kapituły Nagrody Zaufania Złoty OTIS, którzy wpływają na rozwój systemu ochrony zdrowia w Polsce. Od 2004 roku honoruje wybitnych lekarzy, farmaceutów, dziennikarzy, organizacje pacjenckie oraz firmy farmaceutyczne.

Nagroda zaufania to najwyższa pochwała naszej wrażliwości społecznej. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone przez tak wybitną kapitułę programu” – podsumowuje Natalia Stasiakowska-Jabłońska, External Communication Manager Servier Polska.

Gratulujemy całemu zespołowi!