Z początkiem wiosny ruszyła czwarta edycja największej skoordynowanej akcji społecznego sprzątania rzek w Polsce pod hasłem „Operacja Czysta Rzeka”. W tym roku firma Servier Polska przystąpiła do tej akcji wspólnie z Zakładem Produkcyjnym Servier w Polsce – Anpharm oraz Egis Polska.

– Troska o środowisko to jeden z priorytetów zrównoważonego rozwoju firmy Servier. Udział w akcji to nasze zaangażowanie społeczne, poprzez które chcemy edukować się nawzajem i wpływać na nasze zachowania i postawy wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyjemy, z którego korzystamy, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia – podkreśla Ewa Ciepałowicz, Kierownik Komunikacji Wewnętrznej  CSR Servier Polska..

Operacja Czysta Rzeka

To pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek na całej ich długości, z uwzględnieniem dopływów, a także brzegów i okolicy. Ma na celu zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także turystów do posprzątania rzek i terenów wokół, a w ciągu roku do utrzymania tam czystości. To także akcja edukacyjna i społeczna zakładająca w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy obywateli wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyją, z którego korzystają, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia. Początkowo miała dotyczyć jedynie rzeki Bug, ale szybko okazało się, że są chętni do propagowania idei w całej Polsce. Dzięki temu w 3 edycjach ponad 8000 wolontariuszy zebrało ok. 280 ton śmieci w całej Polsce.

Co roku akcję wspierają samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, największe wypożyczalnie sprzętu pływającego oraz lokalni liderzy, media i przedstawiciele życia publicznego.

Pomysłodawcą i organizatorem Operacji Czysta Rzeka jest Wydawnictwo 5 Strona – wydawca magazynu Kraina Bugu.

Więcej informacji o akcji: operacjarzeka.pl