Servier Polska zostało wyróżnione podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Nagrodę wręczono podczas gali towarzyszącej XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

– Ogłaszając konkurs „Inwestor bez granic” myśleliśmy o propagowaniu przykładów najlepszych relacji między inwestorami, a ich gospodarczym otoczeniem: rynkiem kapitałowym, rynkiem pracy, administracją państwową i środowiskiem naturalnym – mówił podczas gali Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Wskazując laureatów posługujemy się obiektywnymi kryteriami. Bierzemy więc pod uwagę między innymi skalę poczynionych inwestycji, ich wpływ na rozwój potencjału oraz innowacyjność polskiej gospodarki i znaczenie dla rynku pracy – dodał

Firma Servier Polska jest jedynym zagranicznym inwestorem z branży farmaceutycznej wyróżnionym podczas XII edycji Kongresu. Jak podkreślali jurorzy podejmując swoją decyzję – kierowali się zarówno działalnością firmy w dziedzinie innowacji terapeutycznych, bezpośrednimi inwestycjami w nowoczesne technologie, ale także długotrwałym zaangażowaniem w działania edukacyjne. Nagroda stanowi więc odzwierciedlenie szerokiego spektrum działań realizowanych przez firmę Servier w Polsce. Obecnie łączna wartość inwestycji Servier w Polsce przekracza 750 mln złotych.

– Polska dla firmy Servier od początku była rynkiem priorytetowym. To tu postanowiliśmy ulokować nasze inwestycje w fabrykę, edukację oraz międzynarodowy ośrodek badań klinicznych. To tu dbamy o jakość, zarówno w kraju, jak i Europie – od momentu wytwarzania substancji czynnej, aż po produkcję tabletek. Dziękujemy za dostrzeżenie naszego wysiłku inwestycyjnego – wskazała Katarzyna Urbańska, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Spraw Publicznych firmy Servier Polska.

Firma Servier jest obecna na polskim rynku od 1992 roku. Szybko stała się jedną z czołowych firm farmaceutycznych w kraju. Obecnie zatrudnia ponad 620 wykwalifikowanych pracowników, odpowiedzialnych za działalność naukowo-badawczą, produkcję, edukację i promocję. Od ponad dwudziestu lat Servier realizuje w Polsce liczne inwestycje bezpośrednie. Od 1997 roku w Warszawie funkcjonuje zakład produkcyjny Servier – Anpharm. Dwa lata później swoją działalność rozpoczął Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych, który będąc jedną z 16 takich placówek na całym świcie poszukuje innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych, prowadząc badania i podejmujące współpracę naukową z lekarzami i farmaceutami.  Firma Servier aktywnie angażuje się również w edukację pacjentów, m.in. prowadząc od 15 lat ogólnopolskie kampanie społeczne, które mają na celu zwiększanie wiedzy na temat profilaktyki przewlekłych chorób cywilizacyjnych – chorób układu krążenia, depresji oraz onkologii, a także zachęcanie pacjentów do wykonywania systematycznych badań diagnostycznych pozwalających na wykrycie schorzeń w ich początkowym stadium.