Firma Servier zaangażowała się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z Ukrainy „Misio dla Maszy i Saszy” orgaznizowaną przez Play Therapy Poland – polskich terapeutów pracujących metodą: terapia poprzez zabawę.

Przy dużym zaangażowaniu pracowników Servier udało się skompletować i przekazać 1000 plecaków – „wyprawek” dla każdego malucha-uchodźcy z Ukrainy, które trafiły do miejsc pobytu dzieci, przedszkoli, szkół i punktów recepcyjnych. Wyprawki zostały przekazane do Fundacji Ave, Honor Pomagania Dzieciom oraz Centrum Pomocy Puławska 20.

Zestawy  zawierały przedmioty wspomagające dzieci uchodźców w szybkim powrocie do zdrowia i równowagi emocjonalnej, m.in.: misia, blok rysunkowy, kredki, flamastry, bańki mydlane, Fidget pad/fidget control, ciastolinę i „gniotka”.

Dziecko wyposażone w taki zestaw będzie miało możliwość dzięki zabawie wyrazić swoje najgłębsze uczucia, pogodzić się traumatycznymi wydarzeniami, zmniejszyć obiektywny strach przed światem zewnętrznym, złagodzić napięcia, zneutralizować stresy życia codziennego, skonstruować preferowaną rzeczywistość, stworzyć bezpieczny świat, który może kontrolować.