Działania wojenne toczone w Ukrainie są niewyobrażalne, a jednocześnie bardzo realne i coraz bardziej dotkliwie.

Solidarność z osobami dotkniętymi wojną w Ukrainie, szukającymi w Polsce schronienia i bezpieczeństwa lub potrzebującymi pomocy na miejscu jest dla Servier Polska postawą naturalną. Społeczna odpowiedzialność – nie tylko w biznesie, dziś nabiera nowego wymiaru. Dziś łączmy siły i pomagamy naszym Sąsiadom w tych bardzo ciężkich chwilach.

Z perspektywy globalnej Grupa Servier swoje wsparcie koncentruje na pomocy humanitarnej dla pracowników Servier z Ukrainy i ich rodzin, a także obywateli Ukrainy, którzy zostali w swoim kraju. W tym celu

  • utworzono Fundusz Solidarności z Ukrainą, z wsparciem finansowym Grupy Servier w wysokości  blisko 3,5 mln zł[1]

Natomiast z pomocą kilku organizacji pozarządowych Grupa Servier

  • wysłała partię produktów medycznych i zestawów ratunkowych, które trafią do Ukrainy.

Łączna wartość tej pomocy humanitarnej, która obejmuje darmowe leki, apteczki oraz wsparcie finansowe dla organizacji działających w terenie przekroczyła już 7 mln zł.

Z perspektywy lokalnej, wsparcie Servier Polska ukierunkowaliśmy na działania pomocowe w kraju dla uchodźców z Ukrainy, jak również dla tych którzy zostali, heroicznie broniąc swojego kraju.

  • Przekazaliśmy darowiznę rzeczową w postaci leków o wartości 1 mln zł, która za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych została wysłana bezpiecznym transportem do Ukrainy.[2]

Działamy też lokalnie, przy dużym i spontanicznym zaangażowaniu naszych pracowników, a także wspierając organizacje mające doświadczenie w niesieniu pomocy w warunkach wojennych, które wiedzą jakie są bieżące potrzeby. W ramach tego wsparcia firma Servier Polska przeznaczyła:

  • 100 000 złotych dla Polskiej Misji Medycznej na cele działań „Ukraina – pilna   pomoc medyczna”
  • 100 000 złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz akcji „SOS Ukraina”

Przekazaliśmy także 180 plecaków i piórników z wyposażeniem dla dzieci z Ukrainy z klas 1-8 szkoły podstawowej i klas 1-4 liceum wspierając tym samym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rejowcu. Była to wspólna inicjatywa Servier Polska oraz Zakładu Produkcyjnego Servier-Anpharm i Egis Polska.

Zaangażowaliśmy się również w akcję charytatywną na rzecz dzieci z Ukrainy „Misio dla Maszy i Saszy” organizowanej przez Play Therapy Poland – polskich terapeutów pracujących metodą: terapia poprzez zabawę.

Przy dużym zaangażowaniu naszych pracowników skompletowaliśmy i przekazaliśmy 1000 plecaków – „wyprawek” dla każdego malucha-uchodźcy z Ukrainy, które trafiły do miejsc pobytu dzieci, przedszkoli, szkół i punktów recepcyjnych. Zestawy  zawierały przedmioty wspomagające dzieci uchodźców w szybkim powrocie do zdrowia i równowagi emocjonalnej.

Dziś myślami i sercem jesteśmy z Obywatelami Ukrainy.


[1] Liczone wg kursu z dnia 28/03/2022

[2] W ramach członkostwa w związku Krajowi Producenci Leków